УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Полтавській області

» Прес-центр » новини » Встановлення систем габаритно-вагового контролю (Weigh-in-Motion)

Встановлення систем габаритно-вагового контролю (Weigh-in-Motion)

4 майданчики габаритно-вагового контролю (Weigh-in-Motion) цього року плануємо встановити на автомобільних дорогах державного значення:

Минулого року в тестовому режимі системи зважування вже працювали на автошляхах М-22 #Полтава_Олександрія та Н-31 #Дніпро_Решетилівка.

 Система зважування - в - русі (WiM) – ефективний інструмент прямого стягнення штрафів за перевищення габаритно-вагових норм. Усі дані з доріг передаються до Укртрансбезпеки. САД чи Укравтодор не мають права стягувати штрафи чи виставляти їх будь-яким чином.

 Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово у режимі реального часу за допомогою обладнання, яке монтується в верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.

 Система зберігає інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 тонн. Температурний діапазон від -30°С до +40°С. Компоненти захищені від можливих перенапруг. Автоматично зчитується ряд показників: номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, тощо. Вплив людського фактору відсутній.

 Вже цієї осені штрафи почнуть надходити несумлінним перевізникам. 2 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, який запроваджує адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису, серед іншого, в автоматичному режимі. А це, своєю чергою, допоможе зберегти від руйнування дороги, покращить безпеку дорожнього руху та сприятиме зменшенню кількості #ДТП.