УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Полтавській області

» Прес-центр » новини » Служба автодоріг готується до передачі доріг місцевого значення на баланс Полтавської облдержаднімістрації

Служба автодоріг готується до передачі доріг місцевого значення на баланс Полтавської облдержаднімістрації

З 1 СІЧНЯ НАСТУПНОГО РОКУ ДОРОГИ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ ЗМІНЯТЬ БАЛАНСОУТРИМУВАЧА. ЗАМІСТЬ УКРАВТОДОРУ НИМИ БУДУТЬ ОПІКУВАТИСЯ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ. ФІНАНСУВАННЯ НА РЕМОНТИ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УТРИМАННЯ ТАКИХ ШЛЯХІВ НАДХОДИТИМЕ З ДОРОЖНЬОГО ФОНДУ, ЯКИЙ ЗАПРАЦЮЄ З ПОЧАТКУ 2018 РОКУ.

В Україні триває децентралізація доріг – передача автошляхів місцевого значення на баланс областей. Ремонтуватися вони будуть з Дорожнього фонду. Останній наповнюватися з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти та з імпортованих на територію України транспорту і шин.

– Ці гроші будуть цільовими, тобто їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг. Однак на повну потужність фонд запрацює в 2020 році. У 2018-му тільки 50% податків підуть на дороги, в 2019 – 75%, а в 2020-м – 100%, – пояснює суть реформи заступник начальника Служби автодоріг Анатолій Мягкохліб.

Зараз Укравтодор відповідає за майже 170 000 км. доріг, то з наступного року відомство залишить собі 50 000 км. Решта перейдуть місцевим органам влади. Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА. Тобто скільки кілометрів доріг буде на балансі, стільки надійде і коштів. Полтавська ОДА повинна створити спеціальний підрозділ, який буде опікуватися місцевими дорогами.

– Вони будуть самі вирішувати, які автошляхи регіону потрібно ремонтувати в першу чергу. За попередніми розрахунками на дороги місцевого значення у Полтавській області у 2018 році планується виділити близько 650 мільйонів гривень, – розповідає Мягкохліб.

На балансі Служби автомобільних доріг зараз перебуває майже 8 900 км.доріг. Після децентралізації залишитися 1 700 км.