Служба автомобільних доріг
у Полтавській області

» Прес-центр » новини » Думка начальника Служби В.Трояновського про райавтодори та децентралізацію доріг

Думка начальника Служби В.Трояновського про райавтодори та децентралізацію доріг

ДУМКА НАЧАЛЬНИКА СЛУЖБИ В.ТРОЯНОВСЬКОГО ЩОДО РАЙАВТОДОРІВ ТА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ДОРІГ:

«Під час робочої поїздки Міністра інфраструктури В.Омеляна до Полтавщини, неодноразово піднімалося питання покращення транспортної інфраструктури, зокрема стану автомобільних доріг державного і місцевого значення та питання збереження на місцях наявних виробничих потужностей ДП «Полтавський облавтодор».

Держава взяла курс на відродження всіх видів транспорту: авіація, залізниця, водний транспорт. Суттєві проблеми – це автомобільні дороги. З метою їх відновлення у 2018 році запрацював #Дорожній_фонд – потужне джерело фінансування. Разом з цим проведена децентралізація системи управління дорогами загального користування. Дороги місцевого значення перейшли на баланс Полтавської ОДА. Місцеві громади отримали додаткові фінансові можливості, які доцільно було б спрямувати на підтримку та розвиток райавтодорів, які знаходяться на місцях.

В.Омелян наголосив на необхідності співпраці центральних та місцевих органів влади із вказаного питання. Відтак закликаємо органи місцевого самоврядування та обласну і районні держадміністрації до максимального залучення дорожніх організацій, зокрема ДП «#Полтавський_облавтодор», для збереження автошляхів регіону.

Ми ініціюємо зустріч всіх зацікавлених сторін для обговорення цього питання. Співпраця з досвідченим підрядником дасть змогу уникнути скорочення робочих місць та зберегти наявну матеріально-технічну базу. В іншому випадку, у зв’язку із завершенням дорожньої реформи у кінці 2019 року, райони ризикують залишитися без дорожніх місцевих організацій».